Kosovo – Bugarska: Kosovo pobednik

Kosovo je postiglo istorijsku pobedu, pobedivši Bugarsku, sa rezultatom 2-3 u meču koji se održao u Sofiji, prenosi RTKlive.

Bugarska i Kosovo su se suočile u okviru kvalifikacija za EURO 2020.

Kosovo je imalo super-nastup protiv Bugarske, i potpuno zasluženo odnelo bodove iz Bugarske.

“Dardani” su imali izvanredan nastup, očigledno bolji od ekipe Bugara, posebno u drugom poluvremenu, kada su imali mnoštvo slučajeva i konačno pronašli put do cilja.

Prvi gol za Kosovo postigao je Milot Rashica u 13. minuti. Ali, na kraju prvog poluvremena, ekipa Bugarske je iskoristila priliku i Popov je izjednačio rezultat sa 1-1. Bugarska ekipa je zatim dobro počela drugo poluvreme i u 55. minuti Dimitrov je promenio rezultat na 2-1 za Bugarsku. Međutim, Kosovo se nije predalo i ubrzo Vedat Muriçi je izjednačio rezultat na 2-2.

Čak i nakon izjednačenja “Dardani” se nisu zaustavili u napadu svom snagom, i tako u 90. minuti Elbasan Rashani je dao je dugoočekivani gol, koji obezbeđuje Kosovu 3 bodova, i prvu pobedu u kvalifikaciji za EURO 2020.