Prvog dana takmičenja na EYOF-u dijele se i prve medalje

Nakon sinoćnjeg spektakularnog otvaranja 14. EYOF-a na stadionu “Asim Ferhatović Hase” danas počinju prva takmičenja na kojima ćemo dobiti i prve osvajače medalja.

Program počinje u 8:30 sati takmičenjem u karlingu u sportskoj dvorani Peki na Palama.

Od 10 sati na Jahorini se vozi ženska slalomska utrka, a u isto vrijeme počinju takmičenja i na ostalim olimpijskim planinama. Na Igmanu će se dame takmičiti u skijaškom trčanju na 7,5 km klasičnim stilom, dok će na Bjelašnici dječaci odmjeriti snage u snowboardu.

U 10:05 sati u Skenderiji će se muškarci i žene takmičiti u brzom klizanju na 1.500 metara.

Dječaci će takmičenje u skijaškom trčanju na 10 km klasičnim stilom imati u 12 sati na Igmanu, a u podne će biti odigrana još tri duela u karlingu na Palama.

U 13 sati na Bjelašnici će takmičenje u snowboardu imati dame, a 45 minuta kasnije u Skenderiji bit će održano takmičenje u brzom klizanju u mješovitoj štafeti na 3.000 metara.

Prvi hokejaški meč na EYOF-u odigrat će Finska i Slovačka u Zetri u 15 sati. U 15:30 sati na Palama su nova tri duela u karlingu, a potom i u 19 sati.

Današnji program zatvara se hokejaškom utakmicom između Češke Republike i Rusije koja počinje u 19:30 sati.

Raspored i satnica:

8:30 – karling: Mađarska – Turska
8:30 – karling: Velika Britanija – Austrija
8:30 – karling: Rusija – Češka Republika
10:00 – skijanje: slalom, žene*
10:00 – skijaško trčanje: klasični stil 7,5 km, žene*
10:00 – snowboard: slopestyle, muškarci
10:05 – brzo klizanje: 1.500 m, muškarci i žene*
12:00 – skijaško trčanje: klasični stil 10 km, muškarci*
12:00 – karling: Poljska – Švicarska
12:00 – karling: Slovenija – Njemačka
12:00 – karling: Norveška – Hrvatska
13:00 – snowboard: slopestyle, žene
13:45 – brzo klizanje: mješovita štafeta 3.000 m, muškarci i žene*
15:00 – hokej: Finska – Slovačka
15:30 – karling: Rusija – Turska
15:30 – karling: Austrija – Češka Republika
15:30 – karling: Velika Britanija – Danska
19:00 – karling: Norveška – Italija
19:00 – karling: Slovenija – Švicarska
19:00 – karling: Hrvatska – Njemačka
19:30 – hokej: Češka Republika – Rusija

*takmičenja u kojima se dijele medalje

Podjeli

Ostavi odgovor

Please enter your comment!
Molimo vas upišite vaše ime ovdje