Premiership: Sarrijev Chelsea krenuo silovito, clean-sheet Begovića i trijumf Trešnjica

Chelsea je novu sezonu engleske Premier lige otvorio uvjerljivom pobjedom od 3:0 na gostovanju kod Huddersfielda.

Ekipa Maurizia Sarrija, bivšeg trenera Napolija, povela je golom Kantea u 34. minuti, a Francuzu se asistirao Brazilac Willian.

Drugi Brazilac Jorginho, koji je tek ovoga ljeta stigao među Plavce, udvostručio je prednost gostiju. Fudbaler koji je već sarađivao sa Sarrijem u redovima Napolija bio je siguran izvođač najstrožije kazne za 0:2. Novi igrač Chelseaja tako je postao tek osmi fudbaler u historiji Premier lige koji na debiju u ovom takmičenju postigao pogodak. Prije njega s bijele tačke na debiju u Premier ligi zabijali su Brian Deane, Alan Thompson, Fabrizio Ravanelli, Peter Kennedy, Adam Le Fondre, Roberto Soldado i Alexandre Pato.

Konačnih 0:3 postavio je Pedro deset minuta prije kraja nakon asistencije Edena Hazarda koji je samo četiri minute ranije na terenu zamijenio Williana.

Sarri je susret počeo s čak petericom Španaca u početnom sastavu, a priliku da debituje dobio je i Kepa Arrizabalaga. Najskuplji golman u historiji fudbala dobro je započeo premierligašku karijeru, upisavši prvi clean-sheet.

Svoju mrežu na startu nove sezone sačuvao je i naš Asmir Begović, a razlog više za slavlje je činjenica da su njegove Trešnjice sezonu otvorile pobjedom od 2:0 nad Cardiffom.

Strijelci za Bournemouth bili su Fraser u 24. i Wilson u prvoj minuti sudijske nadoknade, koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac u 34. minuti. Tačnije rečeno Neil Etheridge mu je odbranio udarac i tako postao prvi golman nakon Allan McGregor iz 2013. godine koji je u svom premierligaškom debiju odbranio penal.